محمد خاتمی: فکر می‌کنید در انتخابات آینده مردم به حرف ما پای صندوق‌ می آیند؟ The Beginning of an End

Spread the facts!
 

محمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق ایران، با انتقاد از وضعیت سیاسی و اقتصادی این کشور گفت: “دیگر خیلی سخت است که به مردم بگوییم بیایید رای بدهید”.

وی در دیدار با اعضای فراکسیون امید، از نمایندگان اصلاح طلب مجلس پرسید: “فکر می‌کنید در انتخابات آینده مردم به حرف ما مردم پای صندوق‌ می آیند؟” آقای خاتمی به سوال خود این‌گونه پاسخ داد که: “بعید می‌دانم، مگر اینکه در یک سال آینده تحولی رخ دهد.”

اعضای فراکسیون امید، در روز دوشنبه ۱۳ اسفند با محمد خاتمی دیدار کرده بودند و گزیده‌ای از اظهارات وی در این دیدار، امروز چهارشنبه در کانال تلگرامی “خاتمی مدیا” منتشر شده است.

در واکنش به این دیدار، روزنامه کیهان امروز آقای خاتمی را فردی دانسته که “در فتنه ۸۸ نقش اساسی ایفا کرده” و “اکنون نیز با کرامت و رافت اسلامی نظام آزاد است”. کیهان هشدار داده که “دیدار نمایندگان با خاتمی، فارغ از اینکه عضو کدام فراکسیون مجلس شورای اسلامی باشند، با مسئولیت آنان در جمهوری اسلامی سازگار نیست”.

به گزارش کانال تلگرامی “خاتمی مدیا”، رئیس جمهور اسبق ایران خطاب به نمایندگان اصلاح طلب گفته: “من از سوی مردم با این سوال مواجهم که ما را کشاندید پای صندوق رای، یک مورد نشان دهید که در راستای اصلاحات واقعی باشد؛ آیا قوه قضاییه و نحوه برخوردها بهتر شد یا بخش خصوصی سالم می‌تواند در عرصه حضور داشته باشد؟”

وی افزوده: “آیا رویکردهایی که ما را در تنگناهای بزرگ خارجی قرار داد، اصلاح شد یا در برابر رویکردهای سالم مقاومت شد تا مردم نتیجه امتیازی که به‌دست آمده را احساس نکنند؟”

در آستانه انتخابات مجلس و دو انتخابات ریاست جمهوری گذشته، محمد خاتمی با انتشار پیام‌هایی بر روی شبکه های اجتماعی، از مردم خواست به کاندیداهای مورد حمایت اصلاح طلبان رای بدهند. تصور می‌شود این فراخوان‌ها، در تصمیم طیفی از رای‌دهندگان تاثیرگذار بوده است.

آقای خاتمی در دیدار اخیر با نمایندگان فراکسیون امید، با ذکر این مثال که “در مجلس آقای مطهری خیلی شجاعانه، بسیاری از مسایل را مطرح می‌کند”، پرسیده: “اما این سخنان چقدر شنیده می‌شود؟”

او با تاکید بر اینکه “با خواست جریان‌های داخلی یأس در جامعه ما در حال افزایش است” هشدار داده: “ریزش از اصلاح‌طلبان به سبد جریان های رقیب اصلاحات نمی‌رود، بلکه به سبد براندازان روانه می شود.”

….

Be the first to comment

Leave a Reply